Drewno konstrukcyjne

Drewno konstrukcyjne

Łaty
Łaty  dachowe to drewniane elementy konstrukcji dachu. Stosuje się je w przypadku dachów spadowych i dobiera odpowiednio do zaleceń producentów konkretnych pokryć dachowych i kąta nachylenia połaci dachu.Łaty są produkowane są z drewna iglastego o jednakowej długości na specjalnych trakach , dzięki czemu nie występuje zjawisko falowania grubości.

darmowy hosting obrazków

Kontrłaty
Kontrłaty dystansują pokrycie dachowe od warstwy krycia wstępnego i od konstrukcji dachu. Zapewnia to szczelność pokryć na dachach pochyłych i powoduje, że skropliny i przecieki sprowadzane są do okapu, a następnie po za obręb dachu.

darmowy hosting obrazków

Deski
W naszej ofercie znajdują się deski szalunkowe oraz dachowe. Nadają się one zarówno do zastosowania zewnętrznego w pracach budowlanych, jaki i wewnętrznego, jako materiał wykończeniowy w architekturze wnętrz.

darmowy hosting obrazków

Krokwie
Krokiew – pochyła belka więźby dachowej,  drewniana, oparta na murłacie lub oczepie. Do krokwi, zwykle wzmocnionych jętkami, przytwierdza się łaty lub płatwie, na których kładzie się pokrycie dachowe.

darmowy hosting obrazków

Krawędziaki
Krawędziak (murłata), czyli belka przenosząca obciążenia z dachu na ściany domu. Wykonany z drewna sosnowego lub świerkowego.

darmowy hosting obrazków